Sen o podkroví

8:45

aneb jak si dva z Prahy zrekonstruovali svépomocí podkroví.
Původně jsem plánovala další díl o tom, jak se u nás zabydlel strejda bordelář sádrokarton. Hroznej příbuznej! Tolik práce s ním je a navíc úprava jeho fasády zasněžila celý dům. Tolik jsem ten bílej zmetek proklínala, že loni po sněhu ani vidu, ani slechu. Fakt sorry. Ale kdo by si chtěl připomínat bílé časy, když mám stále v dýchacích cestách zbytky prachu po broušení. A když už bydlíme. Doděláváme, ale bydlíme. Jestli se na podkroví teprve chystáte tak vězte, že vám dobře radím a utíkejte pro technický vysavač. My to teda dali bez něj. Ale v dobách největšího zoufalství jsem prostě sáhla po tom našem klasickém a co chvíli prášila přihrádku a hepa filtr. Mňam.

Navíc jsem si ani neodvážila vzít nahoru zrcadlovku a zkoušet, jestli je sádroprachu odolná. Takže jedna poměrně čistá a taková pohodová fotka, která vám dá dojem, že to je všechno vlastně úplná hračka.


Byla to někdy i šílená jízda plná textů, videí, rad, práce, prachu, nepořádku, bolestí svalů, kloubů, kostí. Jenda vtipně poznamenal, že až budeme mít hotovo, měli bychom jet do lázní. Jemu čest, protože vše bravurně zvládl především sám a s občasnou pomocí svého táty, našeho puberťáka a mě. I když jsem převážně fungovala na: tady to podrž, tohle podej. Já si užila hlavní roli až s podlahou, kterou jsem mořila a voskovala. A taky trámy. A malovala.

Po dvou letech od nové střechy máme hotovou ložnici a dětský pokoj jako jeden prostor. Nohy na stůl zatím nedáváme. Pokračujeme chodbou a pokojem pro puberťáka. A jednou i koupelnou.
Teď už tradá:


Výhled máme do ulice a na rybník. Dívat se na vodní hladinu je nejvíc nejlepší!


Nahoře zabydleno. Dole vybydleno. To je aktuální stav od nás.
Mávám všem,
M.

16 komentářů

 1. Krásné a smekám před šikovností. z Jizerek Olina

  OdpovědětVymazat
 2. Marcela Nordic Passion11. května 2020 13:28

  Marti, ještě jednou, je to paráda. Budu se těšit i na další vaše počiny. M.

  OdpovědětVymazat
 3. Marti, moc pěkné. Hřejivé, útulné. Paráda.Věrka

  OdpovědětVymazat
 4. Pěkné to máte. Dřevo na podlaze i trámech tomu dává útulnosti a teplo...

  OdpovědětVymazat
 5. Krásně útulné podkroví a dovedu si představit tu spoušť předtím. My jsme kdysi před mnoha lety dělali z půdy ložnici, pokoj pro syna, koupelnu a šatnu. Nechali jsme si vše udělat od stavební firmy, to byl sádrokarton zrovna v plenkách :-) a můj muž by si nikdy netroufl, vůbec se ani nedivím.
  Ála

  OdpovědětVymazat
 6. ..tak to je naprostá pecka,s otevřenou pusou žasnu.. Líbalka

  OdpovědětVymazat
 7. Prostě nádherné,vkusné....ať se dobře bydlí.Hezký večer Marťula

  OdpovědětVymazat
 8. Marti, nádherné to tam máte. Rekontrukce svépomocí je v jistém směru za trest, ale o to víc je ten výsledek pak pořádná srdcovka. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že na lepší se velmi rychle zvyká a ta dřina a stav "před" časem upadnou v zapomnění. Nicméně občas, když vidím dům v rekontrukci, se mi stále mírně zvedá žaludek:-). A technický vysavač se nám zabydlel i v netechnických místnostech. Až na ten hluk není nic lepšího. Přeju krásné užívání nových prostor a zdravím.

  OdpovědětVymazat
 9. Wau, tak to je super proměna. Nádhera. Mákli jste si, ale stálo to za to. Tak teď už si podkroví jen užívejte, máte to tam úžasné. D.

  OdpovědětVymazat
 10. Dobrý den, máte to krásné! Můžu se zeptat, odkud je ta detska truhla a postýlka pro panenky? Děkuji, Lada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,
   postýlka je z obchodu dvedeti.cz a dětská truhla je z obchodu pinkorblue.cz

   Mějte se hezky.

   Vymazat
 11. Nádhera, krásně zařízené! Eva

  OdpovědětVymazat
 12. No tak ten prostor je naprosto fantastický! Moc krásné!

  OdpovědětVymazat
 13. Tak tomu říkám nádhera a muselo to dát spoustu práce...a taky toho nepořádku, umím si to představit, my v našem domě předělávali snad všechny místnosti v domě, tak vím co to obnáší. Krásné podzimní dny přeju.

  OdpovědětVymazat

Isnpirace mnohem více