Vánoční dům v Brdech. A zpověď

11:37


A přání pro vás. Krásné Vánoce vám všem. Jak jsem psala na Facebooku: Na chvilku se zastavit a zavřít oči před shonem a nervozitou ostatních lidí. Nasát vůni cukroví a jehličí. Usmát se na své blízké a v duchu poděkovat za to, že jsou s námi. Poslat vzpomínku pro všechny, kteří tu s námi už být nemohou. Přeji vám krásné Vánoce, ať jsou takové, jaké je chcete mít.
Máme nazdobeno, cukroví je na stole, franta voní... Ale jak je to doopravdy?

Nesouhlasím s dokonalostí a předpisy. Už vůbec ne na Vánoce. Nemám umytá okna, až na kokosky nemám žádné své cukroví (píšu si poznámku, ještě jednou poděkovat mamce mého milého, která nám poslala své výborné cukroví). Stromek je umělý a vánočka kupovaná. Bramborový salát jsme si dali už včera, prostě jsme na něj měli chuť.
I tak jsem spokojená. Jako pracující máma si užívám pohádek a své rodiny. I když je prádlo na sušáku suché. A další potřebuje složit a uklidit. Ušmudlaná okna schovám za záclony.
Nepospíchám, nestresuju. Udělejte to stejně.
Protože Vánoce jsou čas splněných přání.
Děkuji, že tu se mnou jste :*
16 komentářů

 1. Marti píšeš mi z duše, tiež to mám podobne...žiadne veľké upratovanie, žiadne nakupovanie, prádlo čaká na sušiaku, vianočné menu bude také, aby som strávila čo najmenej času v kuchyni...len gauč, pohoda a rozprávky...práve teraz máme obývačku plnú hračiek a všetci sú šťastní :-)...z tvojich fotiek dýcha úžasná pohoda a pokoj a také majú byť Vianoce. Krásny Štedrý deň!Danka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si myslela, že jsme na stejné vlně :) Tak jsou ty Vánoce stejně nejhezčí.

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Věrko,
   děkuji.
   Přeji ten nejlepší rok a hlavně spoustu splněných přání.

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Ilonko,
   mávám a posílám přání toho nejlepšího roku :)
   Děkuji za návštěvu.

   Vymazat
 4. Dneska jsem objevila tvůj blog, byl mým dárkem, protože jak píšeš a fotíš mi je moc blízké....děkuju a hezké Vánoce

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Anonyme,
   škoda, že nevím jméno a nemůžu Tě oslovit přímo, protože jsem Ti chtěla napsat, že Tvůj komentář byl pro mě krásným dárkem. Přinesl mi radost pod stromeček.
   Já děkuji :)

   Vymazat
 5. ... a navíc letos to ani jako o vánocích nevypadá !! všude je zeleno ..a bláto !! u nás 24.vysvitlo dopoledne sluníčko , jinak jsme v mlze ♥ tak přeji hlavně pohodu !!! Iva

  OdpovědětVymazat
 6. Dneska jsem narazila na tento blog a musím říct, že mě okouzlil hned na první pohled. Moc pěkné články a o fotkách ani nemluvě. Souhlasím s tím, že Vánoce jsou svátky klidu a pohody a člověk by se neměl stresovat s tím, zda má či nemá umytá okna, navíc v tomhle počasí lepší ven ani nevidět, protože to člověka jen okrade o tu vánoční atmosféru. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Ter,
   já Ti moc děkuji za návštěvu i zanechání své stopy. Díky tomu má pro mě to celé smysl.
   A okna jsem stále ještě nemyla :)

   Vymazat
 7. Máš pravdu, taky razím zásadu, že vánoce nejsou o stresu. Jsou to svátky, které si máme užívat v kruhu rodiny.

  OdpovědětVymazat
 8. Souhlasím s Vámi. Máte to doma kouzelné.

  OdpovědětVymazat

Isnpirace mnohem více